Bonusy u bukmacherów internetowych – rzeczywista czy wątpliwa korzyść?

Rozwój technologii, spowodował, iż w ostatnim czasie internet stał się świetnym miejscem dla szerokiego rozumianego rynku usług bukmacherskich, w szczególności zakładów wzajemnych. Setki graczy zamiast wychodzić z domu mroźnymi wieczorami i szukać bukmachera w punkcie naziemnych czy kasynie, mogą rozsiąść się wygodnie w ulubionym fotelu z komputerem i obstawić jakikolwiek zakład sportowy, który przyjdzie im do głowy – od trywialnego wyniku meczu piłkarskiego do wyników wyborów powszechnych w danej gminie.

Jedną z pierwszych informacji, która rzuca się w oczy użytkownikom stron oferujących zakłady wzajemne jest tzw. darmowy bonus. Warto przyjrzeć się istocie bonusów darmowych, zanim postanowimy z nich skorzystać. Otóż przeglądając strony czy fora internetowe dotyczące zakładów wzajemnych w internecie, a w szczególności dotyczących funkcjonowania bukmacherów można spotkać się z wieloma fałszywymi lub budzącymi wątpliwości opiniami na temat bonusów, operającymi się głównie na zarzucie, że w rzeczywistości wszelkie bonusy to oszustwo. Jednakże prawda jest inna, gdyż bukmacherzy po prostu starają się zachęcić nimi nowych graczy do korzystania z ich serwerów. Dlatego warto przyjrzeć się mechanizmom najbardziej popularnych bonusów powitalnych, bonusów bez depozytu czy bonusów bez rejestracji u bukmacherów internetowych, z którymi gracze mogą się spotkać.

Czy darmowy bonus, rzeczywiście jest darmowy?

Częsta opinia, która pojawia się na forach, sprowadza się do tego, że w rzeczywistości darmowe bonusy są najzwyklejszym oszustwem. Z taką opinią z pewnościa każdy z graczy miał okazję się już spotkać. Pokutuje tutaj funkcjonujące od dawna przeświadczenie, że jeżeli ktoś chce nam dać coś za darmo, to z pewnością myśli o tym, żeby nas wyzyskać w jakiś sposób lub wręcz oszukać. Jednakże jak się okazuje w znacznej ilości przypadków jest to po prostu podyktowane tym, że gracze, którzy twierdzą, że zostali oszukani, najczęśniej nie zapoznali się dokładnie z regulaminem albo nie zrozumieli go do końca. Co do zasady darmowe bonusy oferowane u bukmacherów internetowych nie są żadnym oszustwem. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że na rynku tychże usług jest dość duża konkurencja, która sprowadza się do rywalizacji o klienta każdą metodą. Jedną z nich są właśnie darmowe bonusy. 

Zasady przyznawania bonusów

Standardowa praktyka bukmacherów sprowadza się do umieszczenia na stronie głównej portalu informacji o wysokości bonusu. Są to kwoty sięgające nawet 1000 zł, ale zdarzają się także większe. Rzetelny i sumienny operator powinien przy takiej informacji zamieścić od razu link do regulaminu dotyczącego danego bonusu, co ułatwiłoby klientom bukmachera zapoznanie się z zasadami i niwelowałoby możliwości wystąpienia ewentualnych skarg w przyszłości.

Zasady przyznawania bonusów nie zawsze są łatwe w zrozumieniu i precyzyjne, ale wystarczy wykazać się odrobiną chęci, żeby się z nimi zapoznać. Natomiast gdy nie rozumiemy któregoś z postanowień regulaminu to przecież można zawsze zgłosić się z zapytaniem do obsługi klienta, czyli tzw. supportu. Dlatego należy podkreślić, że darmowe bonusy czy inne zachęty są jak najbardziej osiągalne dla graczy, lecz pod jednym bardzo ważnym warunkiem, polegającym na tym, że gracz wykaże minimum inicjatywy i zechce zapoznać się wnikliwie z warunkami i tzw.  mechanizmem ,,uwalniania bonusu", o którym będzie poniżej.

Bonus za rejestrację

Bonus za rejestrację, zwany także czasami bonusem bez depozytu, został zasadniczo stworzony z myślą o początkujących graczach, którzy otrzymają zazwyczaj niewielkie środki w zamian za samą rejestrację na stronie bukmachera. Ma to także zachęcić tych, którzy z jakiś powodów obawiają się zdeponować swoje pieniądze na nowo założonym koncie. Są to kwoty rzędu 10 – 50 zł., raczej nie większe. Najczęściej pojawiający się problem dotyczący bonusu za rejestrację dotyczy ewentualnej wypłaty po wygraniu przez gracza dalszych pieniędzy. Z zasad bukmacherów wynika, że taka wypłata jest możliwa po spełnieniu szeregu warunków, z których najpopularniejszymi jest upływ danego terminu od rejestracji, suma ,,obrotu" jaką gracz musi ,,wyrobić" ady odblokować możliwość wypłaty środków. Czasami bukmacherzy zastrzegają, że wypłata środków jest możliwa po zrobieniu pierwszego depozytu. Oczywiście trzeba być także pełnoletnim. Wybór bukmacherów internetowych, którzy oferują bonusy bez depozytu, jest wskazane dla początkujących graczy, którzy chcą zagrać po raz pierwszy, bez konieczności wpłacania od razu depozytu.

Darmowe bonusy

Innym bardzo popularnym rozdzajem darmowych bonusów są bonusy powitalne. Bukmacherzy oferują bonus powitalny w wysokości określonej procentowo od kwoty pierwszego depozytu. Przy czym istotne jest tu określenie maksymalnej kwoty bonusu. Przykładowo gdy bukmacher oferuje 100% wpłaconego depozytu, przy górnym limicie bonusu wynoszącym 2000 zł. Co oznacza, że gdy wpłacimy np. 100 zł., na naszym koncie pojawi się kwota 200 zł. Jednakże otrzymanie bonusu za rejestrację i depozyt obwarowane jest licznymi warunkami i zasadami, które musi spełnić nowych gracz. Oprócz standardowych ograniczenień jak limit wieku gracza czy ograniczenie jednego bonusu dla gospodarstwa domowego, bardzo warto wczytać się dokładnie w warunki tzw. uwalniania bonusu. Co do zasady uwalnianie bonusu zależy od ilości dokonanych obrotów wpłaconą kwotą. Bukmacherzy tym samym w regulaminach wskazują x krotność obrotu kwotą depozytu. Odnosząc się do powyższego przykładu, jeżeli bukmacher np. wprowadził zasadę 30-krotności obrotu, to dodatkowe 100 zł dostaniemy dopiero jak zagramy za 6.000 zł. (30 x 200). Najczęściej uwalnianie bonusu jest obarowane terminem, dlatego należy koniecznie zapoznać się z dokładnymi zasadami przyznawania bonusu. Co więcej należy tym miejscu pokreślić, że uwalnianie bonusu może być uzależnione od rodzaju zakładów, specyfiki przedmiotu obstawiania itp. Nie każdy zakład, który obstawimy może być premiowany w ten sam sposób. Mianowicie obstawiając piłkę nożną możemy teoretycznie uwolnić więcej kwoty bonusu, aniżeli obstawiając np. golf.  Czasami jest tak, że regulaminy zastrzegają wprost, że niektóre zakłady są wyłączone spod możliwości uwalniania bonusów.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o podsumowanie problematyki bonusów u bukmacherów sportowych w Internecie to należy zaznaczyć, że nie jest także tak, iż bukmacherzy Internetowi marzą, żeby rozdawać wszystkim graczom swoje pieniądze. Nie ulega wątpliwości, że niektóre z postanowień regulaminów mogą być mało precyzyjne lub termin na wyrobienie bonusu jest absurdalnie krótki, np. 14 dni. Jednakże świadomy gracz, który zada sobie tyle trudu aby przeczytać regulamin, nie powinien być zawiedzony. Dobrą radą dla początkujących graczy będzie z pewnością to, aby korzystali z bukmacherów, których regulaminy nie przewidują zawiłych i skomplikowanych warunków aby wypłacić środki powiększone o bonus.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zakład over/under - czym jest i jak działa?

Zakłady na bramki w piłce nożnej