Jak skutecznie obstawiać zakłady na rzuty rożne w piłce nożnej

Dla wielu graczy ten rodzaj zakładów, który cieszy się ogromną popularnością wśród profesjonalistów, będzie odkryciem, ponieważ nie jest on tak "promowany" jak zakłady 1X2 lub handicapy. Chodzi o zakłady na rzuty rożne, które są kluczowym elementem tak fascynującego sportu, jak piłka nożna.

Jak każdy rodzaj zakładów statystycznych, zakłady na rzuty rożne mają swoje strategie, z których każdy może przynieść nie tylko moralną satysfakcję, ale także dochód materialny.

Jak wybrać wydarzenie

Przed rozważeniem konkretnych strategii, ważne jest, aby jasno wyobrazić sobie kilka najważniejszych rzeczy, które odgrywają kluczową rolę w sukcesie zakładów na rzuty rożne. Przede wszystkim należy rozumieć, że rzut rożny jest wynikiem aktywnych działań jednej drużyny i względnie udanej obrony drugiej.

Według tych czynników wydaje się, że powinieneś wybrać do obstawienia mecz piłkarski, którego tempo powinno być dość wysokie. Jednak każdy profesjonalista wie, że mecz może być dość dynamiczny, ale liczba rzutów rożnych będzie mizerna i odwrotnie.

Aby, wygrać obstawiając “więcej niż x rzutów rożnych”, musisz wybrać taki mecz, w którym jesteś pewny, że w jednej połowie będzie co najmniej 4-5 rzutów rożnych. Jest to minimalna wartość określana przez bukmachera przed rozpoczęciem meczu. Kursy na takie zakłady zazwyczaj nie są za wysokie, ale mogą szybko wzrastać w trakcie spotkania. Dzieje się tak w meczach, gdy gra nie ma stabilnej dynamiki. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni mecz, w którym będzie nie tylko wysokie tempo, ale także liczne ataki i straty. Zawodowi gracze na stronach bukmacherskich biorą, pod uwagę kilka zasad obstawiając zakłady na rzuty rożne.

Statystyka

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego meczu są dane statystyczne.

Na szczęście większość bukmacherów oferuje rozszerzone statystyki rzutów rożnych, istnieją nawet wyspecjalizowane strony, które zapewniają odwiedzającym szczegółowe statystyki rzutów rożnych.

Warto również zauważyć, że czasami warto stawiać na mniej popularne ligi - największą liczbę rzutów rożnych odnotowuje się nie w meczach najlepszych drużyn w Europie, ale w grach, w których jest dużo dynamiki i strzałów na bramkę. Z tych najlepszych lig do obstawiania rzutów rożnych idealne są ligi Hiszpanii, Włoch i Francji, a także ligi krajów Ameryki Południowej. Ciekawostka, liga Australii jest swego rodzaju liderem pod względem liczby rzutów rożnych w jednym meczu.

Warunki pogodowe i stan boiska

Warunki pogodowe mają bezpośredni wpływ na szybkość rozwoju ataków i liczbę strzałów, co z kolei prowadzi do rzutów rożnych. Zły stan boiska lub ulewny deszcz nie są odpowiednimi warunkami, które tworzą dynamiczną grę. Obstawiania zakładów w trybie LIVE będzie pod tym względem skuteczne, bo w ten sposób można dowiedzieć się, jaka jest pogoda w mieście, w którym odbywa się spotkanie piłkarskie oraz w jakim stanie jest boisko.

Skład drużyny

Skład drużyny jest bardzo ważny. Jeśli w jednej drużynie są aktywni skrzydłowi, a w innej dobrzy obrońcy, możemy śmiało obstawiać rzuty rożne – piłkarze często organizują ataki ze skrzydeł, co z kolei prowadzi do rzutów rożnych.

Średni wzrost zawodników drużyny

Wzrost odgrywa dużą rolę w kwestii skuteczności rzutów wolnych, niemniej jednak profesjonalni capperzy biorą, ten czynnik pod uwagę obstawiając rzuty rożne – wysoki obrońca wybije piłkę, aby nie bronić się przed kolejnym rożnym.

Motywacja

Drużyna, która zamierza grać ofensywnie i atakować zwykle wygrywa w ilości rzutów rożnych - liczba rzutów rożnych jest wynikiem ataku, dlatego po przewidywaniu, która drużyna będzie bardziej aktywna w ataku, możesz za pomocą tego wskaźnika zidentyfikować zwycięzcę w ilości rzutów rożnych.

Mecz domowy/wyjazdowy

Jeśli na stadionie Camp Nou Celta prawie nie ma szans na pokonanie Barcelony w liczbie rzutów rożnych, to w meczu domowym wszystko jest możliwe. Przy wsparciu własnych trybun outsider będzie atakował i grał bardziej ofensywnie, co doprowadzi do rzutów rożnych. Wśród przykładów można wymienić pojedynek Sunderland z Liverpoolem, w którym gospodarze wygrali 6-2 w rzutach rożnych. W Serie A uwagę przyciąga Udinese, który pokonał w domowym meczu w rożnych Inter (9:2) i Milan (7:1). To tylko kilka przykładów, które pokazują, jak ważna jest lokalizacja meczu.

Bramkarz

Warto zwrócić uwagę też na bramkarza. Jeśli jest on dobry, a drużyna rywala często atakuje i strzela, można spodziewać się dużej liczby rzutów rożnych.

Strategia

Jedną z najpopularniejszych strategii to realizacja w trakcie przerwy zakładu na rzuty rożne w drugiej połowie. Istotą tego rozwiązania jest to, że w pierwszej połowie gracz monitoruje dynamikę gry, szacuje liczbę strat i rzutów rożnych, kursy bukmachera i ich zmiany. Dokonując prostej analizy, capper stawia zakład między połowami. Słusznie uważa się, że taka strategia jest najbardziej skuteczna i bezpieczna z kilku powodów:

  • pierwsza połowa pokazuje dynamikę gry i nastawienie każdej drużyny. Nie ma wątpliwości, że w drugiej połowie drużyny często zaczynają grać bardziej ofensywnie;
  • gracz po pierwszej połowie jest dobrze zorientowany w zmianach kursów bukmachera;
  • kursy na rzuty rożne nie zmieniają się tak szybko, co pozwala graczowi przeprowadzić analizę na podstawie pierwszej połowy i zastanowić się nad zakładem i jego kwotą.

Czy warto robić zakłady na rzuty rożne

Oczywiście, każdy gracz samodzielnie wybiera strategię organizowania zakładów sportowych, ale zakłady ma, rzuty rożne są przydatne w meczach, w których inne metody po prostu nie działają. Na przykład w przypadku, gdy obie drużyny wykazują niesamowity potencjał i odgadnięcie zwycięzcy jest nierealne, w takiej sytuacji można spróbować postawić na dużo rzutów rożnych w meczu.

Zaletą zakładów na rzuty rożne jest to, że strategia ta „wymaga” jedynie aktywnej gry drużyn i nic więcej, a takich meczów jest dużo, więc obstawiać można często.

Nawet przy braku doświadczenia zakłady na rzuty rożne mogą być świetną okazją do moralnej satysfakcji i finansowego sukcesu.

Najlepsi bukmacherzy do obstawienia zakładów na rzuty rożne

Prawie każdy legalny bukmacher w Polsce oferuje zakłady na rzuty rożne. Wśród nich:

  1. Fortuna - jeden z najpopularniejszych bukmacherów na rynku, oferujący nie tylko zakłady, ale też świetną statystykę rzutów rożnych.
  2. LVBet – kolejny bukmacher, oferujący wspaniale bonusy dla swoich klientów.
  3. Forbet – legalny bukmacher, który oferuje szeroką linię zakładów na rzuty rożne.
  4. STS – sprawdzony bukmacher, który jest na rynku od 1997 roku.
  5. Totolotek – znany bukmacher, który też ma w ofercie zakłady na rzuty rożne.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zakłady bukmacherskie na transfery piłkarskie - przewodnik