Zakłady na bramki w piłce nożnej

W ramach zakładów piłkarskich istnieje wiele dochodowych rynków, z którymi można się zaangażować. Rynek goli jest jednym z najlepszych. Stanowi on doskonałą okazję do osiągania zysków w dłuższej perspektywie czasowej, pod warunkiem, że dokonasz właściwych wyborów. Rynek ten obejmuje zakłady na bramki, które mogą pojawić się w grze. Może to być wszystko od tego, czy obie drużyny strzelą do tego, czy oczekujesz więcej czy mniej niż określonej liczby goli w wybranym meczu. 

Jest to najczęściej używany rynek przez punterów, ponieważ kursy, które otrzymasz mogą być hojne i mogą być łatwiejsze do przewidzenia niż wyniki meczu. Podobnie jak w przypadku innych rynków tego typu, powoduje to, że wynik meczu nie ma znaczenia, ponieważ jest on oparty na liczbie goli w grze, a nie na tym, kto wygra gola w całości.

Ten przewodnik zawiera pełne wprowadzenie do wszystkich głównych rynków goli w zakładach piłkarskich i wyjaśnia bardziej szczegółowo, jak można je wykorzystać.

Cele ogółem (powyżej/ poniżej)

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany i najbardziej opłacalny spośród wszystkich opcji na rynku Celów. Jest on oferowany na każdej grze u każdego bukmachera. Rynek ten umożliwia podjęcie decyzji, czy myślisz, że w danym meczu zostanie strzelona pewna ilość goli, czy też nie.

Jeśli uważasz, że mecz przyniesie więcej punktów niż wynosi stawka, którą postawiłeś, postawisz zakład 'Over'. Jeśli jednak uważasz, że wynik będzie niższy od kwoty, na którą stawiasz, postawisz zakład 'Under'.

Z pewnością wygrasz zakład, jeśli końcowa kwota bramek w meczu pójdzie w twoją stronę. Na przykład, jeśli Liverpool gra w Manchesterze zjednoczonym w Premier League, możesz podejrzewać napięty mecz, tak jak to często bywa. Mając to na uwadze, możesz postawić 3,5 gola 'Under' w zakładzie na mecz. Oznacza to, że jeśli w meczu padną 3 lub mniej goli, wygrasz. Może to być kombinacja dowolnego wyniku z wygraną każdej drużyny (lub remisem), o ile te kryteria są spełnione. Jeśli mecz zakończyłby się wynikiem 3-0 do Liverpoolu, wygrałbyś, ponieważ w meczu było mniej niż 3,5 gola. Gdyby jednak był to mecz 3-1, przegrałbyś, ponieważ w sumie w meczu padłyby 4 gole.

Ten rynek jest świetny dla początkujących, ponieważ jest prosty i łatwy do nauczenia się. Jest również powszechnie dostępny dla wszystkich meczów, jak wspomniano powyżej, więc jest zawsze dostępny do podjęcia w razie potrzeby. Jedynym prawdziwym minusem jest to, że bezpieczne zakłady mają dość niskie kursy, więc czasami nie jest to najbardziej opłacalne.

Obydwa zespoły to Score (Tak/Nie)

Jest to również jedna z najbardziej popularnych opcji na rynku zakładów. W tym zakładzie stawiasz swoje pieniądze na obie drużyny strzelające w meczu, jeśli postawisz 'Tak'. Oznacza to, że wygrasz niezależnie od ogólnego wyniku lub wyniku meczu, o ile obie drużyny znajdą się na liście wyników.

Jeśli zdecydujesz się postawić na 'Nie' zakładasz się, że obie drużyny nie strzelą gola. Wygrasz ten zakład pod warunkiem, że żadna z drużyn nie strzeliła w wybranym meczu lub tylko jedna z nich. Jeśli jest to 0-0 lub 4-0, wygrywasz i nie ma znaczenia, która drużyna wyjdzie na prowadzenie.

Z tego powodu ten typ zakładu jest bardzo popularny. Nie tylko jest łatwy do przyjęcia dla nowych zakładów sportowych, ale może być jednym z łatwiejszych do przewidzenia rynków. Kursy, jakie można uzyskać, są zazwyczaj dość hojne również dla tego, co jest zasadniczo zakładem 50/50. Kiedy myślisz o tym rynku, musisz przyjrzeć się dwóm zaangażowanym drużynom. Jeśli obie drużyny atakują drużyny, które przyznają się do bramek, to zakład "Tak" może być rozsądny. I odwrotnie, jeśli obie drużyny są ciasne z tyłu, ale nie strzelają często, możesz postawić 'Nie'.

Clean Sheet

Jest to kolejna opcja do obstawiania na rynku bramek, jak sama nazwa by sugerowała, rynek ten polega na wybraniu zespołu, który Twoim zdaniem nie przyzna się w meczu. Po prostu wygrasz zakład, jeśli twoja drużyna nie wpuszcza żadnych goli. Oczywiście, zawsze możesz spojrzeć na to w drugą stronę i wybrać drużynę, którą chcesz postawić na to, że się przyznasz.

Tak jak w przypadku niektórych innych graczy na tym rynku, jest to bardzo łatwe do odebrania i zrozumienia. Łatwo jest też ustalić, czy Twój zakład wygrał gwizdek końcowy! Jeśli założysz się, że drużyna otrzyma czysty arkusz, dostaniesz lepsze kursy, ale będziesz miał większe ryzyko przegranej w porównaniu do typowego zakładu 1x2. Tylko jedna bramka Cię zatopi, nawet jeśli Twoja drużyna wtedy wygra. Zakład 'No' jest bezpieczniejszy, ale daje krótsze kursy, co jest czymś, co należy wziąć pod uwagę, myśląc o tym. Chociaż ten rynek jest jednym z najprostszych.

Łączna liczba goli - zespoły/rakiety

Zakład ten jest w zasadzie tylko różnicą w stosunku do zakładu na przekroczenie/poniżenie całkowitej liczby bramek. Wciąż stawiasz na to, ile goli zostanie strzelonych, tylko w nieco inny sposób. Zamiast obstawiać, czy całkowita liczba strzelonych goli będzie wyższa czy niższa od określonej sumy, obstawiasz dokładny zakres goli, które mają być strzelone. Bukmacherzy i zakłady bukmacherskie oferują do wyboru "pasma" goli lub "nawiasy" dla tego zakładu. Musisz zdecydować, do jakiego przedziału będzie się składać rzeczywista liczba strzelonych goli.

Dokładne cele ogółem

Ta odmiana zakładu na łączną liczbę bramek jest najtrudniejsza do zrealizowania. Jak sama nazwa wskazuje, musisz określić dokładną liczbę goli, jaką spodziewasz się zdobyć w danym meczu. Nie ma tu żadnego marginesu błędu, ponieważ przegrywasz, chyba że poprawnie przewidzisz dokładną sumę goli.

Jak widać, kursy są dość atrakcyjne dla tego zakładu. Dlatego też jest on dość popularny wśród osób obstawiających piłkę nożną. Są oni gotowi zaakceptować wysokie ryzyko związane z tym, że mają szansę zarobić sobie niezłą wypłatę. Ta opcja zakładów nie jest godna polecenia. Ponieważ po prostu zbyt trudno jest przewidzieć WYRAŹNIE, ile goli zostanie strzelonych w danym meczu.

Drużyna do zdobycia pierwszego, drugiego lub ostatniego gola 

Jak sama nazwa wskazuje, musimy wybrać drużynę, która według nas zdobędzie pierwszą, drugą lub ostatnią bramkę. Wygramy zakład, jeśli wybierzemy właściwą drużynę, a jeśli nie, przegramy zakład.

Czas pierwszej bramki

Dzięki tej opcji musimy zdecydować, kiedy według nas zostanie strzelona pierwsza bramka. Nie ma znaczenia, która drużyna zdobędzie gola, tylko w której minucie go zdobędzie. Jak widzisz, nie musimy dobierać odpowiedniego czasu na EXACT. To byłoby praktycznie niemożliwe.

Czas następnej bramki zazwyczaj obejmuje określoną liczbę minut. Mamy do wyboru okresy 15 minut, 20 minut interwałów e.t.c. Jest on różny u różnych bukmacherów, co trochę ułatwia sprawę. Mimo to, zakład ten jest daleki od łatwego do zrealizowania w porównaniu do zwykłego zakładu 1x2.

Parzyste lub nieparzyste gole

Propozycja ta polega po prostu na tym, czy całkowita liczba celów będzie nieparzysta, czy parzysta. Gole zerowe zazwyczaj liczą się jako parzyste, chociaż jest to pchnięcie u niektórych bukmacherów lub zakładów.

Opcja zakładów na piłkę nożną opartą na graczach

Wiele rekwizytów piłkarskich opartych na piłce nożnej polega na wybieraniu tego, który zawodnik będzie spełniał określone kryteria. Oto kilka przykładów.

  • Który zawodnik zdobędzie pierwszą bramkę?
  • Który zawodnik zdobędzie ostatnią bramkę?
  • Który zawodnik będzie pierwszym zarezerwowanym zawodnikiem?
  • Który zawodnik strzeli najwięcej goli?
  • Który zawodnik będzie mężczyzną w meczu?

Dla każdego z tych rekwizytów, kursy będą dostępne dla KAŻDEGO zawodnika biorącego udział w meczu. Musimy po prostu wybrać, który zawodnik, naszym zdaniem, będzie spełniał odpowiednie kryteria. To dosłownie wszystko, co jest do tych zakładów.

Metoda strzelania gola

Tutaj masz możliwość postawienia na to, czy gol zostanie strzelony rzutem, nagłówkiem czy z miejsca karnego. 

Będziesz mógł wybrać tylko tych zawodników, którzy są dostępni na mecz, a na kursy będą miały wpływ najemcy. Bukmacherzy oferują ceny za każdego zawodnika outfielda, aby otworzyć punktację, odebrać ostatnią bramkę w meczu lub przybić do domu w dowolnym momencie gry. Logicznie rzecz biorąc, napastnicy mają najkrótsze kursy, ale zawsze można spróbować trafić go w dużej skali, wspierając niektórych z wysoko punktowanych obrońców. Należy pamiętać, że gole własne nie liczą się w tego typu zakładach.

Wniosek

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z rynku Celów przy obstawianiu piłki nożnej, to miejmy nadzieję, że ten przewodnik będzie bardzo pomocny. Jak widać z jego treści, rynek ten może być bardzo lukratywny w użyciu, pod warunkiem, że użyjesz swoich badań, aby dokonać mądrego wyboru. Połączenie właściwego rynku z odpowiednimi badaniami jest tajemnicą długoterminowych zysków w zakładach na piłkę nożną. Upewnij się, że w pełni przeczytałeś i zrozumiałeś ten przewodnik, aby doładować swoje wysiłki na rynkach Celów zakładów na piłkę nożną.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Bonusy u bukmacherów internetowych – rzeczywista czy wątpliwa korzyść?

Zakłady na piłkę nożną: wszystko, co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem gry