Zakłady na piłkę nożną: wszystko, co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem gry

Przewidywanie wyniku meczu piłkarskiego może być frustrujące, nie mówiąc już o stawianiu na to pewnej kwoty. Zakłady na piłkę nożną to nie tylko źródło zabawy, ale także prawdziwa szansa na zarobienie pieniędzy dla miłośników tego sportu.

Podczas gdy jest wielu hazardzistów, którzy zarobili mamuta na tej platformie, są tacy, których historie są nieinspirujące! Przegrywając więcej niż wygrywają. Niektórzy używają tej samej strategii, aby postawić zakład tydzień po tygodniu tylko po to, aby skończyć na przegranej stronie. Złota zasada wygrywania w zakładach piłkarskich polega na tym, aby najpierw poznać zasady gry. Jak każda platforma hazardowa, wszystkie zakłady piłkarskie mają swoje własne zasady, a zapoznanie się z tą wiedzą daje wgląd w grę.

Jednakże, aby wygrać zakłady na piłkę nożną, musisz zrozumieć podstawowe rzeczy, takie jak rodzaj turniejów, rodzaje zakładów, a także opracować strategię, która zagwarantuje, że nie skończysz z bukmacherami więcej pieniędzy niż zarobisz.

Typy zakładów na piłkę nożną

The 1N2 (lub 1X2)

Jest to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj wglądu w zakłady i dlatego polega na obstawianiu końcowego wyniku spotkania. Jest to zakład z trzema możliwymi wynikami:

 • Drużyna A wygrywa w domu
 • Rysunek
 • Drużyna B wygrywa

Podwójna szansa (lub podwójny wynik)

Tutaj stawiasz na 2 z 3 możliwych wyników meczu, takich jak zwycięstwo PSG lub remis. Ten styl obstawiania jest mniej ryzykowny niż 1N2, ale kursy (i Twoje potencjalne wygrane) są więc niższe.

Dokładny wynik

Jest to również bardzo popularny rodzaj gry, w której dokładny wynik meczu musi być przewidywany na koniec meczu. Niektóre strony hazardowe mogą poprosić Cię o postawienie na wynik tylko w połowie meczu lub w drugiej połowie.

Podczas trwania meczu, kurs może szybko rosnąć, a dobra intuicja może przynieść niezłą sumę pieniędzy. Ale Twoje szanse na wygraną są również znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnego 1N2.

Całkowita liczba goli

Zakład ten, zwany również "Under-Over", polega na obstawianiu łącznej liczby goli zdobytych przez obie drużyny podczas meczu. Na przykład, "mniej niż 2,5 gola" oznacza, że w trakcie meczu zostanie strzelonych 0, 1 lub 2 goli.

Zauważ, że w tym przykładzie nie ma oceny "więcej niż 0,5" lub "mniej niż 4,5". Ten bukmacher uważa, że ich prawdopodobieństwo jest zbyt wysokie i dlatego postanawia nie otwierać zakładów na te dwa zdarzenia. Istnieje wiele odmian tego typu zakładów (liczba goli w 1. połowie, liczba goli zdobytych przez drużynę odwiedzającą...).

Zakład na strzelca gola (Name of Goal Scorer)

Możesz przewidzieć, który z graczy zdobędzie punkty. W przeciwieństwie do innych zakładów, tylko kilku operatorów oferuje ten typ gry?

Jeśli grasz w ten typ gry, będziesz musiał wytypować: który gracz strzeli pierwszy, ostatni lub który zarejestruje podwójny wynik lub nawet hat-trick! Dla tych dwóch ostatnich bardzo mało prawdopodobnych wyników, kurs może eksplodować i przekroczyć zakład początkowy.

Istnieją inne rodzaje zakładów, ale są one w większości związane z ilością strzelonych goli: czysty arkusz, parzysta lub nieparzysta liczba goli... W każdym przypadku należy pamiętać, że zakłady te dotyczą normalnego czasu trwania meczu (90 minut + dogrywka w piłce nożnej), wszelkie dogrywki są z reguły wykluczone.

Turnieje piłkarskie, na które można wnosić zakłady

Przed dokonaniem zakładów na piłkę nożną, lepiej jest mieć dobrą znajomość gry, jak również różnych dostępnych turniejów. Istnieje kilka lig narodowych, jak również ligi kontynentalne, takie jak Liga Mistrzów UEFA. Zasady są takie same we wszystkich turniejach, ale zasady gry różnią się w przypadku rozgrywek pucharowych.

Mecze pucharowe, w których obie drużyny grają u siebie i na wyjeździe, mają różne zasady. Orzeczenia dotyczą goli u siebie i na wyjeździe. Do najpopularniejszych turniejów, na które można wnosić zakłady, należą ligi krajowe, takie jak Premier League, Serie A, Ligue 1, La Liga i Holenderska Eredivisie.

Zwycięskie wskazówki do rozważenia

Nie bądź chciwy

Jedyną rzeczą, którą uznaliśmy za najbardziej indywidualną, jest chciwość. Mają oni tendencję do dodawania dodatkowych gier do akumulatora tylko po to, aby zwiększyć swój potencjał wygranej bez zwiększania zakładu. To straszny pomysł. Im więcej gier masz, tym bardziej ryzykowne staje się to. Istnieje duże prawdopodobieństwo wygrania zakładu na 4 gry niż na 10.

Gracz indywidualny

Są gracze, którzy mogą stworzyć szanse na zdobycie punktów z niczego i są tacy, którzy walczą o to, aby połączyć dwa podania. Jakość drużyny jest zdeterminowana przez jakość ich indywidualnego zawodnika.  Utrata najlepszego zawodnika na skutek kontuzji prawdopodobnie wpłynie na jakość zespołu. Tacy jak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Kylian Mbappe są podobno magami swojej drużyny. Przegrana z nimi przed meczem jest ogromnym ciosem dla zespołu i dużym impulsem dla przeciwników.

Nigdy nie stawiaj więcej niż możesz sobie pozwolić na przegraną

Przed obstawianiem, będziesz chciał dostać się do swojej kieszeni. Pomyśl o pieniądzach, z którymi zamierzasz obstawiać i jeśli przegrasz te pieniądze teraz, postawisz się w niewygodnej sytuacji. Jeśli odpowiedź brzmi "tak", nie stawiaj zakładów.

Przyjmij formę do rozważenia

Obecna forma drużyny prawdopodobnie wpłynie na wynik meczu. Na przykład, jeśli drużyna cierpi na kryzys kontuzji i ma niejednolitą formę jak wygranie jednego z czterech meczów, prawdopodobnie wykluczymy ją z przeciwnikiem, który wygrał wszystkie cztery z imponującą linią wyników.

Weź również pod uwagę miejsce, w którym rozgrywany jest mecz - u siebie lub na wyjeździe. Kiedy drużyny grają w domu, są bardziej zmotywowane przed swoimi kibicami i dadzą drużynie wyjazdowej dobrą walkę, nawet jeśli są niedopasowane.

W niektórych sytuacjach, przyglądając się składowi i formowaniu się drużyny, można przewidzieć, czy może ona wygrać, czy nie. Na przykład, w obecnym sezonie premier ligi, Manchester United jest znany z tego, że radzi sobie strasznie ze słabymi przeciwnikami, ale świetnie radzi sobie z drużynami z pierwszej szóstki.

Unikaj stawiania zakładów na przyjaciół

Jednym z problemów z Przyjaciółmi jest to, że nie są oni konkurencyjni, a trener nie będzie wystawiał ich najlepszego zespołu. Przyjaciele są wykorzystywani do zdobycia kondycji meczowej, a trenerzy mają dostęp do swoich drużyn przed zbliżającym się turniejem. Wysiłek obu stron jest trudny do przewidzenia, a danie rezerwowym zawodnikom wypadu wpłynie oczywiście na wynik meczu.

Motywacja drużyny

Gra w domu nie jest jedynym źródłem motywacji dla zespołów. Niektóre drużyny motywowane są rywalizacją, np. Madryt i Barca. Nawet jeśli w innych marszach radzą sobie okropnie, to mało prawdopodobne jest, aby zrobiły to samo z najbliższymi rywalami. Niektóre drużyny są ustawione tak, aby wygrywać na papierze, ale jeśli najlepszy pies już zapewnił sobie miejsce w lidze i gra z drużyną zagrożoną spadkiem, to istnieje duża szansa, że drużyna spadkowa będzie walczyć o swoje miejsce w lidze, podczas gdy najlepszy pies nie czuje się zmotywowany, ponieważ nie ma w tym nic złego.

Zalety i wady zakładów na piłkę nożną

Profesjonaliści

 • Ogromne szanse na wygraną
 • Wymaga niewielkich inwestycji
 • Nie zajmuje dużo czasu, aby opanować
 • Jest wiele gier i turniejów, na które można obstawiać
 • Dostępność gry przez cały rok

Cons

 • Możesz łatwo uzależnić się
 • Wyniki są trudne do przewidzenia w dużych grach
 • Ograniczona liczba turniejów poza sezonem

Wniosek

Wygrywanie zakładów na piłkę nożną wymaga dużo cierpliwości. Na początku może Ci się to nie udać, ale biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione wskazówki, jest mało prawdopodobne, że długo pozostaniesz na przegranej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Zakłady na bramki w piłce nożnej

Handicap - czym jest i jak działa?