Przegląd najpopularniejszych typów zakładów sportowych

Zakłady sportowe to działalność hazardowa, w której osoba stawia pieniądze na zakład, zwany również zakładem, w którym musi poprawnie przewidzieć wynik zdarzenia sportowego, aby wygrać pieniądze. Zakłady bukmacherskie online to najpopularniejszy rodzaj zakładów sportowych, w którym zakład jest umieszczany na stronie internetowej bukmachera. Każdy bukmacher online oferuje swoim klientom duże ilości różnych opcji zakładów, a niektóre strony mają szersze możliwości niż inne. Ma to na celu sprawienie, aby gra była bardziej przyjemna dla klienta i powstrzymanie go od robienia zakładów. Kwota wygranej na danym zakładzie jest obliczana przez pomnożenie kwoty, którą postawił na zakład, czyli stawki, przez kurs oferowany przez bukmachera. Ludzie, którzy często obstawiają sport, są znani jako punterzy w Wielkiej Brytanii i większości Europy lub bukmacherzy w Stanach Zjednoczonych. 

Jedną z najważniejszych rzeczy w zakładach sportowych są kursy oferowane przez bukmacherów. Twoja wygrana zależy od kursu i stawki, jaką postawisz na dany zakład. Jednym z najlepszych sposobów na wygranie dużych pieniędzy jest znalezienie Value bet - czyli zakładu na wynik zdarzenia o najlepszych możliwych kursach. Kursy mogą się bardzo szybko zmieniać, szczególnie w zakładach live.

Rodzaje kursów zakładów

Istnieje szeroka gama zakładów dla prawie każdej dyscypliny sportu. Można je podzielić na następujące kategorie: 

Wynik meczu (1×2)

Wynik meczu jest prawdopodobnie najbardziej znaną opcją zakładów. Znana również jako 1X2, zakład na wynik meczu to zakład na wynik meczu na strita i zakład na wygraną gospodarzy (1), remis (X) lub wygraną na wyjeździe (2) w regulaminowym czasie (łącznie z czasem kontuzji, ale nie dogrywki). Na przykład, jeżeli postawisz zakład na drużynę gospodarzy (1) i mecz zakończy się, powiedzmy, wynikiem 2-1, Twój zakład jest wygrany. Jeśli wynik zakończy się na linii 2-2 lub 1-2, przegrywasz zakład. Ten zakład nie dotyczy tylko goli, ale również drużyny gospodarzy lub gości, aby wygrać największą liczbę punktów, odbicia, narożniki, rzuty karne, karty, boiska, strzały, w meczu. 

Wynik półroczny (1×2)

Ponownie, jest to zakład na strita na wynik gry, w którym można postawić na wygraną domową (1), remis (X) lub wygraną na wyjeździe (2). Ale tym razem, tylko pierwsza połowa regulaminowego czasu gry (włączając czas kontuzji) jest brana pod uwagę.

Przykład: postawiłeś swój zakład na pierwszą połowę, która zakończy się remisem (X). To wytypowanie wygrywa, gdy wynik połowy wynosi 0-0, 1-1, 2-2, itd.

Podwójna szansa

Ten typ zakładu pozwala na grę w podwójnym zakładzie, z jedną drużyną, która wygra lub remisuje (1X i X2), lub z jedną z obu drużyn, która wygra mecz (12). Zakład ten zwiększa Twoje szanse na wygraną, ale oczywiście wiąże się z niższym kursem.

Przykład: Wybrałeś drużynę gospodarzy, aby wygrać lub remisować mecz (1X). Jeśli zakończy się ona 2-1 lub 2-2, czyli wygrana gospodarzy (1) lub gra zakończy się remisem (X), to jest to zakład na wygraną.

Over/Under

Tak jak mówi nazwa, z tym zakładem możesz postawić na to, czy będzie więcej (ponad) lub mniej (pod) goli w grze powyżej lub poniżej określonej kwoty, którą wybierzesz. Linia zakładu, która jest najczęściej używana w tej sytuacji to Over/Under 2,5 gola.

Przykład: Postawiłeś zakład na to, że w meczu będą co najmniej 3 gole (powyżej 2,5). Jeśli mecz zakończy się 2-1, Twój zakład jest zwycięzcą. Dotyczy to również tego, czy liczba strzałów, rzutów rożnych, kartek w meczu będzie wyższa czy niższa od podanej przez bukmachera. Celem bukmachera jest zaoferowanie takiej liczby, aby szanse na jej prawidłowe odgadnięcie wynosiły około 50%.

Obydwa To Score (BTS)

Z tą opcją zakładów, można albo postawić na obie drużyny, aby strzelić gola w meczu (BTS Tak) albo na jedną drużynę lub na obie strony, aby strzelić gola (BTS Nie).

Przykład: Postawiłeś zakład na Obydwie strony na wynik: Tak. Mecz kończy się remisem 2-2, więc wygrasz zakład. Jeśli mecz zakończy się remisem 2-0 lub 0-0, przegrywasz zakład.

Zakłady z handicapem

Zakłady z handicapem są powszechną praktyką w sportach punktowych, takich jak piłka nożna, rugby, koszykówka i tenis, ale są również często wykorzystywane w wyścigach, szczególnie w wyścigach konnych. Azjatyckie zakłady na handicapy to proces, w którym bukmacher zamienia wydarzenie sportowe, na które istnieją różne kursy, w rywalizację o równe pieniądze, dając wirtualną przewagę lub wadę niektórym zawodnikom, aby wyrównać szanse na boisku. Znane również jako zakłady liniowe, spread, zakłady punktowe lub handicapy azjatyckie. Jest on zazwyczaj tworzony poprzez proste dodawanie punktów na stronę uważaną za niedopasowaną. 

Na przykład, jeśli Manchester United byłby faworytem do pokonania Norwich city, bukmacher mógłby dać Norwich city przewagę 2-0 handicapu. Jeśli wtedy postawisz zakład handicapowy na Manchester United, aby wygrać, ale oni wygrają tylko grę 1-0, przegrasz swój zakład, z powodu zastosowanego handicapu. Skutecznie, w oczach bukmachera, Manchester united przegrał grę 2-1. Różne typy obejmują: level, single i split handicap.

Draw No Bet

Z tą opcją zakładów można postawić na drużynę gospodarzy lub gości, aby wygrać, podczas gdy remis nie jest brany pod uwagę. Jeśli mecz zakończy się remisem, otrzymasz z powrotem swoje pieniądze (stawkę).

Przykład: Został postawiony zakład na drużynę gospodarzy, aby wygrać, remis nie wchodzi w grę. Gra kończy się 1-1, co zamienia Twój zakład w zwrot pieniędzy.

Zakład "Outright Bet".

Outright bet to zakład postawiony na wynik całej ligi lub zawodów, a nie na pojedynczy mecz. Zakłady Outright są zazwyczaj wnoszone przed rozpoczęciem sezonu, ale są również dostępne nawet w trakcie trwania zawodów.

Tego typu zakłady charakteryzują się znacznie wyższymi zyskami w porównaniu z zakładami na regularne mecze i jako takie są bardzo atrakcyjne dla ogromnej liczby zawodników sportowych.

Poza obstawianiem zwycięzcy konkursu, można przewidzieć pozycję końcową drużyny, obstawić kilka punktów sezonowych lub postawić na zawodnika, który strzeli najwięcej goli. Liczba zakładów outright rośnie z każdym sezonem i stają się one niezwykle popularne wśród zawodników. Na przykład, zawodnik stawia 100 funtów na Realu Madryt, aby zakończyć kampanię La Liga w pierwszej czwórce po kursie 3,50 przed rozpoczęciem sezonu. Jeśli Real Madryt rzeczywiście znajdzie się w pierwszej czwórce, zawodnik zarobi 350 funtów.

Wnioski

Ten przegląd oświeci entuzjastycznych punterów na temat tego, jak można wykorzystać różne opcje zakładów, aby zwiększyć swoje zyski i zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu w grze.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Jak obstawiać zakłady u bukmachera?

Prosty, kombinowany, systemowy: typy zakładów bukmacherskich